Ne paslaptis, kad kartais ir geriausi aktoriai ar dainininkai užmiršta monologo ar dainos tekstą. Štai čia rasite pavyzdį iš MIDI Roko operos 2007 (“New Gardukas”) generalinės repeticijos. Tikimės, kad tai bus gera pamoka būsimiems žvaigždūnams.

Šviečiančiam užrašui “New Gardukas” ir žėrinčiam miesto kontūrui buvo panaudota 300 lempučių. Elektrotechninės įdomybės – užrašo “New Gardukas” preliminari lempučių schema.

Roko operos video įraše šviečiančio užrašo “New Gardukas” nesimato – tam, kad tinkamai filmuotų sceną, kameras teko statyti dideliu kampu nuo horizonto. Todėl vienintelės šio nuostabaus reiškinio liudininkės yra renginio nuotraukos. Tokios, pavyzdžiui, kaip ši.

Užrašas, roko operos premjeros dieną, 10 val. ryto buvo nešamas pėsčiomis iš MIF’o į muzikinį teatrą “New York”.

Dekoracijos su chemikų simboliais buvo daromos likus 5 valandoms iki koncerto, todėl dažai pasirodymo metu dar nebuvo visiškai išdžiuvę.

Laikraščių berniuko megafonas turėjo sireną, kuri per koncertą nekartą netyčiom įsijungdavo prieš berniukui pradedant kalbėti.

Buvo bijoma, kad užsakyti fejerverkai gali per daug aukštai šaut į orą ir pakenkti apšvietimo technikai ar net luboms.

Vietoje Maroon 5 “Sunday Morning” dainos (scena “Feliksą suranda Dzeta”), pradžioje buvo pasirinkta Glorios Gaynor “I Will Survive” daina ir net pagal ją jau buvo parašytas lietuviškas dainos tekstas, bet vėliau atradus, kad pastaroji daina jau buvo panaudota 2001 metų roko operoje “Juodas katinas supermatematikas”, ji buvo pakeista, o dainos tekstas pritaikytas “Maroon 5” kūriniui.

Scenos “Pacman’as kovoja su Konferansjė” dainai Kid Rock – American Badass buvo parašytas intro, kuris roko operoje nebuvo panaudotas:
Jie,
Juos apsėdo prakeikta mintis, atimt[ti] titulą
Jį (Kurį) sunkiai laimėjau su savo įgula
Dabar lai atsigula ant kelio skersai
Su savo kerais
Su jais nieks nežais
Ne kaip su mažais,
Supras ir pamatys
Kur matematikos
Yra šaknis!
Jau baisu?
New Garduko miesto mero titulas buvo lankininkų turnyro medalis, ant kurio vienos pusės buvo išgraviruotas lankininkas, o kitoje pusėje tekstas: “Už pirmą vietą…”. Tuo tarpu generalinėje repeticijoje mero titulas buvo šalikas ir spyna su MIDI 2005 lipduku.

Tik per premjerinį koncertą pavyko visose teisingose vietose atidaryti ir uždaryti scenos užuolaidas, nors atidarinėtoją/uždarinėtoją ir bandė vienoje vietoje suklaidinti apšvietimo režisieriai.

Pagal vieną iš pradinių scenarijaus variantų, roko operos pabaigoje turėjo sprogti vieno chemiko gaminama bomba, tad MIDI himną herojai dainuotų jau būdami danguje.

Scenos, kurioje Feliksas kviečia Pacman’ą (“Ką daryt?”), dainos žodžiuose yra eilutė “Ooo… Prilygsta piktas kėslas Šaknies traukimui nuliniu laipsniu”. Čia reikėjo sugalvoti kažkokį tragišką matematinį veiksmą, kurio pavadinimas dar ir rimuotųsi. Todėl teko sėdėt su kalkuliatorium ir tikrint, ar šaknis nuliniu laipsniu tikrai išmeta “error’ą”.

Dar režisuojant roko operą buvo nuspręsta, jog kai miesto meras ranka ore nupaišys integralą, postprodukcijoje toje vietoje bus nupieštas tikras integralas.

Scenos dekoracijas (miesto kontūrą, foną), kitą rytą buvo nuspręsta išmesti, mat nebuvo kaip jų parsigabenti atgal į MIF’ą. Skaudama širdim teko jas sulaužyti ir sukrauti į konteinerius.

Roko operos “New Gardukas” pristatymui buvo “sukurtas” (perkurtas) žaidimas “Pacman’as” Jį vis dar galite rasti štai čia.

“New Garduko” kūrimo metu, vasario pabaigoje, pasikeitė roko operos režisierius.

Roko operos dekoracija Pacman’as turėjo būti pagaminta iš veidrodžio šukių. Tam tikslui buvo surastas veidrodis, kuris turėjo būti sudaužytas. Veidrodis iki šiol stovi MIF SA’oje.