Labai sunku būtų įsivaizduoti roko operos sceną be dekoracijų. Žinoma, kiekvienais metais jos užima skirtingą padėtį – štai, kai 2005 metais “Siemens” arenoje buvo Em’fivos pasirodymas, dekoracijų buvo labai daug, jos buvo didelės ir labai svarbios visai režisūrai. Šiais metais bus keletas pagrindinių daiktų, kurie bus skirtingai pritaikomi kiekvienai scenai. Na bet joms padaryti reikia nemažai žmonių ir dar daugiau jų triūso.

blogas15

Turbūt kiekvienais metais, suplanuojama, kad dekoracijos bus daromos mėnuo prieš roko operą, tačiau pradedamos daryti likus dviem savaitėm. Ne išimtis ir šie metai – 4 kartus pasikeitė už dekoracijas atsakingas asmuo ir tik praėjusią savaitę, valdžią perėmus merginoms, dekoracijų darymas pajudėjo. O darbo dar nemažai – iš stalų reikia padaryti stabilius pjedestalus su neslystančiu paviršiumi ir laipteliu, o kur dar butaforiniai ginklai ir panašiai… Iš pradžių maniau, kad užpykusios merginos padarys viską vienos, tačiau čia reikia ir pjūklu pjauti, ir medvarščius sukti, tad be puikiųjų MIF’o vaikinų negalėsime apsieiti 🙂 Žinoma, neišsisuksime ir be MIF’o administratorės ir darbininkų, kurie slepia neaprėpiamus klodus įvairiausių gėrybių, iš kurių, panaudojus fantaziją, galima gauti puikių dekoracijų.

blogas14

Būna ir subtilesnių scenos puošybos elementų, kuriuos ne kiekvienas gali padaryti. Ar prisimenate, kaip gražiai pernia per roko operą švietė užrašas “New Gardukas”? Šiemet scenoje taip pat bus šviečiančių dekoracijų. O lempučių ant scenos nei pernai, nei šiemet nebūtų, jei ne vienas fizikas (taip taip, būna tokių fizikų, kurie padeda MIF’ui) Tuzikas. Aš vis stebiuosi, kad yra žmonių, kurie gali paimti eskizą (pvz. “Čia turi būti tokie šviečiantys pliusai”), keletą laidų, lemputę ir… Šviečia! 🙂

blogas16