Viduramžiams jau pasiekus mūsų fakultetą, tęsiame susipažinimą su uždaromojo vakaro virtuve. Šįkart pristatome Jums vieną iš gyvybingiausių (ar bent jau judriausių) roko operos dalių – šokėjus.

Šiemet ant scenos išvysime gausų šokėjų būrį – viso 13 žmonių, skirtingų stilių atstovų, liejančių devynis prakaitus tam, kad „Viduramžiai rytoj“ nepaliktų nė vieno abejingo.

Repetuoti šokėjai pradeda tik prasidėjus naujam semestrui, tačiau kulminacijai artėjant repeticijos vyksta kasdien. Dažniausiai judesiai yra šlifuojami Gamtos mokslų fakulteto salėje, tačiau kartais persikelia ir į kiek neįprastas erdves: jei būsite atidūs, galbūt pamatysite šokėjus besitreniruojančius didžiosiose mūsų auditorijose, ar net ant žolės fakulteto kiemelyje. Šokėjų ryžtas ir atkaklumas tiesiog stulbinantis: mūsų smalsuolių komandai teko girdėti, kad kartais repeticijos baigdavosi net po vidurnakčio, o per Velykų atostogas šokėjai triūsdavo visą dieną… Rezultatai turėtų būti įspūdingi.

Stebėdami šokio repeticijas ne kartą esame apsiverkę iš juoko – šie žmogeliukai paverčia sunkų darbą pramoga ir patys nuolat juokauja – šokio judesiams sugalvoja pačių keisčiausių apibūdinimų, tokių kaip „dūris į kepenis“ ir panašiai. Net jų motyvavimo priemonės kartais mums gali pasirodyti įdomios: štai kartą girdėjome tokią repliką: „Ir vėl kojos neištiesi. Jei dar kartą taip padarysi, aš ateisiu, tau ją nukirsiu ir galėsi operoj su ramentais šokti.“ Tikėkimės to neprireiks. J Nieko nuostabaus, kad tiek laiko praleisdami kartu, jie labai susibendravo – dabar Roko Operos šokėjai turi sugavloję vieni kitiems vardus ar titulus, ir mūsų komandai ne kartą teko girdėti sakant, jog jie artimi kaip šeima.

Deja, ne viskas sekasi taip gerai, kaip kartais norėtųsi. Pastebėjome, jog tai vienas, tai kitas šokėjas per repeticiją tik sėdi, ir sako pastabas šokantiems. Šiemet kaip reta daug traumų – buvo ir patemptų kojų, ir skaudančių kelių, nugaros, jau net neminėsime mėlynių, kurios dažnai „papuošia“ šokėjų rankas ar kojas… Tačiau jie visiškai nesiskundžia, o ir vaizdas tikrai vertas visų skausmų. Tikimės, kad per Roko Operą visi galės šokti ir padovanos mums reginį, kurio dar ilgai nepamiršime.

O Tu, ar jau turi bilietą į Viduramžius?

P.S. Iki Roko Operos liko tik 3 dienos!