Artėjant „Viduramžiai rytoj“ premjerai, kviečiame susipažinti su viena svarbiausiųjų projekto dalių – muzikantais. Šiemet Roko operos ritmo grupę sudaro 5 dalyviai – Paulius, Dainius, Evaldas, Eigintas ir Egidija.

Jei teko kada išgirsti neįprastus garsus, sklindančius iš Baltupių rūsiuko – neišsigąskite, ne, Mifo niekas negriauna – tai Roko operai repetuoja šauni muzikantų komanda. Šiandien pavyko užtikti juos 4-iese – nebuvo tik klavišininko.

Beje, su klavišininku įdomi istorija – kaip tik neseniai jis pasikeitė, ir todėl vos prieš savaitę prie Roko operos muzikantų komandos prisijungė Eigintas. Nepaisant to, rezultatas puikus – muzika liejasi be klaidų. Todėl repeticijoje atlikėjams kilo idėja sugrot kūrinį nieko nematant – greitai išjungę visas šviesas, toliau grojo aklinoje tamsoje.

Šiemet Roko operos ritmo grupės vadovas – Paulius (Talonas). „Parašyk, kad Talonas verčia mus vadinti jį Valdovu“, juokauja Dainius. Trijulė – Dainius, Talonas (Paulius) ir Egidija Roko operos ritmo grupėje groja jau 4 metus. Nuo ko viskas prasidėjo? „Atėjau į fuxų stovyklą, pamačiau projektą, ir iš karto sakiau, kad čia grosiu. Tuo metu veteranai tik juokėsi. Matyt, atrankoje groti sekėsi – patekau, ir jau pats 4-tus metus čia sukuosi“, – pasakojo Dainius. Tiesa, į Roko operas norint patekti visuomet reikia praeiti griežtas atrankas, tačiau ritmo grupė vieningai pritaria – gabių muzikantų labai reikia ir labai laukiame – ateikit į atrankas, priimsime.

Kuo skiriasi pirmieji metai Roko operoje nuo dabartinio grojimo – „Tai kad pradžioje reikėjo priprasti vieniems prie kitų. Nežinojom nei kas kaip groja, nei koks kieno grojimo stilius, būdas – kadangi tuomet tryse buvom nauji žmonės.“ – Egidija. Būdavo – vienas pasiruošia rimtai dirbti, kiti ateina pabendraut, susipažint. Dabar jau visi vieni kitus pažįstam ir žinom, ko kada tikėtis.

Šiemet Roko opera muzikaliąja prasme bus ypatinga – joje bus net 7 skirtingos gitaros (anksčiau būdavo 3)! Labai jau smalsu pamatyti rokooperistų kolekciją.

Na, o 2 kartą repeticijoje pragrojus Roko operą, laikas atsisveikinti – antraip tenka teisintis apsaugos darbuotojams dėl grojimo pernakt.

P.s. iki Roko operos liko 2 dienos!