Dauguma tikriausiai žino, kad MIDI roko operos premjera – balandžio mėnėsį. Taip yra jau daugelį metų. Tie, kurie mėgsta šį MIF studentų organizuojamą šou ir laukia jo, mažiausiai prieš savaitę išskiria keletą laisvų vakaro valandų būtent šiam renginiui. Tačiau yra ir tokių, kurie roko operai skiria kur kas daugiau nei keletą valandų per metus. Pirmasis MIDI 2010 roko operos blogo įrašas, bus skirtas tiems, kurie prie projekto praleidžia daugiausiai laiko – kūrybinei grupei. Jos sudėtis dažnai būna žinoma likus metams iki renginio. Naujieji kūrėjai nėra visiški naujokai, tai – prie ankstesnės roko operos prisidėję žmonės (aktorius, kurio nors dainos teksto rašytojas, dekoracijos kūrėjas ir pan.). Šie metai – taip pat ne išimtis. Kūrybinė grupė praėjusiais metais vienaip ar kitaip prisidėjo prie roko operos. Tačiau kai kas pasikeitė.
blogas1

MIDI roko operų kūrėjų komanda yra tarsi savotiška „dinastija“, 2010 metai – trečiosios kartos gyvavimo pradžia. Taigi, tam kad suprastumėte apie ką kalba – šiek tiek istorijos.

Pirmoji MIDI roko opera įvyko 2000m. Tokį projektą įgyvendinti sugalvojo keletas entuziastingų MIF studentų, o jam vadovavo Tadas Daujotas ir Arūnas Matačius. 2004m šių žmonių komanda, Vilniaus sporto rūmuose sukūrusi puikų reginį vadinamą „Žaidimo pabaiga“ pasitraukė iš MIF ir kartu iš roko operos. 2005m projektui vadovauti pasiryžo Justinas Važnevičius ir Linas Šimkus, netrukus prie jų prisijungė Robertas Nevecka, vėliau pasitraukė Linas Šimkus, prisijungė Simas Budrys. Pastaroji kūrybinė grupė su šiokiais tokiais pakeitimais gyvavo iki 2009m roko operos Forum Palace scenoje. “Visorių sindromas“ ( tie kas tai matė – žino) su trenksmu paminėjo dešimtuosius MIF studentų projekto gyvavimo metus. Šiemet roko operai vadovaus jauna, tačiau labai entuziastinga ir norinti dar labiau nudžiuginti studentus, kūrybinė komanda. Remiantis tendencija, naujoji kūrybinė grupė su šiokiais tokiais pasikeitimais turėtų išsilaikyti penkerius metus. Kas žino…

Grįžkime prie MIDI 2010 roko operos kūrimo. Jau nuo rugpjūčio vidurio buvo rašomas scenarijus, kuriam skirsime atskirą blogo įrašą. Taip pat vyko dekoratorių, teksto rašytojų, vokalistų, kostiumų kūrėjų, aktorių, muzikantų, aranžuočių kūrėjų, šokėjų ir reklamos vadovų susirinkimai, buvo kuriamas bendras renginio konceptas. Apie visų sričių vargus ir džiaugsmus parašysime vėliau, o aukščiau galite išvysti vieno kūrybinės grupės susirinkimo atsitiktinę nuotrauką. Tikimės, kad seksite naujienas ir lauksite naujosios MIDI roko operos.