Roko operos tekstai yra įdomus dalykas – vokalistai skundžiasi, kad jų neįmanoma sudainuoti arba prisiminti, žiūrovai skundžiasi, kad ir vėl jokių žodžių nesuprato, tad turbūt tik tekstų rašytojai jums gali papasakoti, kiek į juos darbo įdėta ir kokie jie svarbūs. Juk į kokius du ar tris posmus ir priedainį reikia sutalpinti ir veikėjo charakterį, ir scenos veiksmą, ir roko operos temą. O juk dar visi nori, kad žodžiai būtų įdomus, nebanalūs, bet paprasti ir visiems suprantami. Dar nereikia pamiršti matematikos ir informatikos terminų! O galų gale žodžius išmoksta ir vokalistai, ir žiūrovai 🙂 Taigi aš labai džiaugiuosi, kad šiais metais tektus norėjo rašyti net 11 žmonių! Taigi visi susiėmėm, parašėm po vieną tekstą, tad vokalistai jau dabar per repeticijas dainuoja lietuviškai!
Norėjau jums papasakoti apie rašymo procesą, tad tekstų rašytojams uždaviau 3 paprastus klausimus: kas rašant buvo sunkiausia? Kiek kartų klauseis dainos, kol parašei tekstą? Kokia šių metų roko operos dainas taps hitu? Apie iškilusius sunkumus galite paskaityti šio įrašo pradžioje 🙂 Atsakymai, kiek kartų klausėsi dainos, buvo patys įvairiausi. Mūsų rekordininke galime pavadinti Eglę, kuri tekstą pirmai roko operos dainai parašė ją perklausiusi tik apie 10 kartų! Kitų patirtis labiau atitiko manąją – mes prasukome tą pačią dainą nuo 20 iki 100 kartų! Statistines hipotezes, kad šis skaičius priklauso nuo lyties, patirties, specialybės ar pažymio iš matematinės analizės atmečiau, o kitas prielaidas teks patikrinti patiems 🙂
Atsakinėdami į klausimą, kokia daina taps hitu, visi buvo labai taktiški – pasirodo, tai priklauso nuo vokalisto pasirodymo, apšvietimo, žiūrovų ir panašiai ir niekas negali išskirti vienos dainos dabar… Ką gi, turbūt jie yra teisūs – apie dainas turi spręsti žiūrovai!