Ekskursijos po roko operos dirbtuves tęsiasi. Šį kartą aplankėme dekoro komandą.

Štai akimirkos iš šeštadienio popietės Baltupių patalpose.

Taip pat pakalbinome Edviną Drevinską (norėjo likti anonimu, bet…) – roko operos dekoro vadovą.

Kas tave paskatino ateiti į RO?

Pernai metais (tuo metu buvo fux’as) nutariau, jog noriu prisidėti prie roko operos. Buvo užimtumo stoka, tad prisijungiau prie dekoro kompanijos. O vat šiemet, jau vadovas.

Ką manai apie pernai metų Roko operą?

Kad aš jos nelabai mačiau (nusijuokia). Buvau užkulsiuose ir padėjau su dekoracijomis tuometiniam vadovui. Pastaruosius metus jie keičiasi kasmet. Bet buvo įdomu.

Kaip atsitiko, jog tapai vadovu?

Prieš mane buvo panaudotas psichologinis smurtas, prispaudė prie sienos dvi merginos ir prašė, kad pavadovaučiau (juokiasi). O jei rimtai, tai tiesiog, pernai metų vadovas mane rekomendavo, o šių metų vadovė atėjo ir paklausė ar nenorėčiau prisijungti prie vadovų komandos.

Ar ilgai dvejojai prieš sutikdamas?

(Nusijuokia). Ne.  Mane pasigavo rugsėjo mėnesį ir gražiai paprašė, tad nedvejodamas ir sutikau. Norėjau veiklos.

Ar nesigaili?

Ne.

Edvinas nuoširdžiai pasakojo, jog dabar šiek tiek mažokai laiko lieka, bet darbas vyksta. Dirba apie 27 žmones, kuriems atsiunčiamos žinutės, jog tokią dieną ir tokią valandą susitinka, ir jie ateina pasiruošę padirbėti.

Keisčiausia siųsti 27 SMS. Parašai žinutę ir pasidedi į šoną telefoną, laukdamas, kol visus išsiųs. Bet smagu po to gauti atsakymus, randi kruvą žinučių ir jautiesi labai gerai (vėlgi juokiasi).

Kaip vyksta visas scenografijos parengimo darbas?

Na, visų pirma scenaristai duoda perskaityti scenarijų – jau beveik visą suprantu – tada pateikia sąrašą dekoracijų, kurių jiems reikia, ir mes jas galvojame. Daug ką sugalvoja pats vadovas, bet jei yra išreikštas noras, prisideda ir kiti dekoro komandos nariai. Dar ne visos dekoracijos pilnai sugalvotos, visgi darbo eigoje matosi, ar sekasi ir ar tinkamos, gal kažką reikia pakeisti. Žinoma, dauguma eskizų jau yra nupaišyti ir juos jau įgyvendina dekoro komanda.

Ar dar nesispanuoja dekoracijos?

(Nusijuokia). Dar ne, bet dar daug laiko iki RO, vėliau gal ir pradės. Likus kelioms dienoms iki pasirodymo, aš vis tiek nemiegosiu. Bus daug pasiruošimo, tad baisu.

Dar vadovas pasakojo, kaip ilgai trunka pirkimas ir ieškojimas medžiagų, nors daug panaudojama iš pernai metų, perdirbant senas dekoracijas  (džiūgi žinia -MIF’o roko opera – ekologiška) , tačiau parduotuvėsę laiko ir lėšų prarandama ne mažai. Todėl nekeista, jog vaikinukas  taip džiaugėsi  gauta nuolaidų kortele,  nusipirko ją pats, bet ji tiek sutaupo, jog negalėjo nuslėpti džiaugsmo.

O ką manai apie šių metų roko operą?

Keistas pavadinimas  „404: Rojus nerastas“. Ne visi jį supranta. Ant mano durų kabo užrašas „404″,bet dar ne visi žino ką tai reiškia.

Laukiam nesulaukiam roko operos, o su Edvinu jau atsisveikinom. Laukite daugiau pasakojimų iš kitų sričių.