Jau praėjo atrankos į šešioliktąją Roko Operą, parašytas scenarijus ir visa Roko Operos komanda pradeda kasmetį pasiruošimą matematikų ir informatikų dienų uždaromajam vakarui.
Šiemet pasiruošimas Matematikų ir informatikų dienas vainikuojančiam renginiui prasidėjo kaip niekad intensyviai – sparčiai renkamos organizatorių komandos, šokėjai, dainininkai, muzikantai. Prie Roko Operos organizavimo šiemet panoro prisidėti 192 žmonės, kurie užsirašė į įvairias sritis. Dainuoti viename didžiausių studentų rengiamų pavasario renginių, Roko Operoje, norėjo 88 vokalistai, groti – 46 muzikantai, šokti – 31 šokėjas. Deja, ne visi gavo galimybę dalyvauti renginyje.
Bet darbai tik prasidėjo. Vokalo srityje užtruko pagrindinių vokalistų atrankos. Išrinkti geriausius labai sunku, nes šiemet dainuoti panoro rekordinis dalyvių skaičius. Vokalo srities vadovė Kotryna Paškevičiūtė sako, kad didelį dainininkų skaičių galėjo lemti Roko Operos naujovė – choras, todėl buvo daug norinčių priklausyti tiek chorui, tiek solo partijai arba dainuoti abejose srityse. Kotryna priduria, kad atrankų pradžioje buvo šiek tiek baisu dėl vaikinų stygiaus, tačiau bendrai atrankos praėjo sklandžiai ir produktyviai.
Ritmo grupė taip pat jau padarė vieną pagrindinių darbų – atrinko šių metų Roko Operos muzikantus, kurie pagausins senbūvių gretas. Vadovai – Rokas Mikalkevičius, Žygimantas Isokas. Repeticijos prasidės vasarį, likus vos keliems mėnesiams iki pačios Roko Operos. Per laisvą laiką muzikantai turės išmokti didžiąją dalį savo partijų. Iš viso ritmo grupėje yra 5 nariai: dvi elektrinės gitaros, bosinė gitara, būgnai ir sintezatorius. Muzikantai groja laiko patikrintus kūrinius, tinkančius Roko Operai ir pritaiko jiems kitus dainų tekstus.
Po atrankų darbas tik intensyvėja – pradedami rašyti dainų tekstai, kaip pasakoja pirmą kartą projekto vadove būnanti Kotryna Peilakauskaitė, dabar ateina laikas, kai bus rašomos muzikos kūrinių aranžuotės, rengiami režisūriniai bei scenografijos planai. Taip pat ieškoma rėmėjų.
Iš viso šių metų Roko Opera turi 16 įvairių sričių vadovų: pačio projekto vadovė Kotryna Peilakauskaitė, režisierius Paulius Montvydas, už IT atsakingas Žygimantas Deveikis, šokėjų vadovai Gintarė Rinkevičiūtė ir Deividas Anusas, ritmo grupės vadovai Rokas Mikalkevičius ir Žygimantas Isokas, kostiumų dizainerė Simona Davlidovičiūtė, Janis Vepris atsakingas už web dizainą ir IT, už libretus atsakinga Paulina Dainiūtė, vokalo srities vadovė Kotryna Paškevičiūtė, už aranžuotes atsakinga Laura Kriščiūnaitė, choro vadovė Rūta Urbonavičiūtė, choro aranžuočių kūrėja Kristina Muravjova, scenografija besirūpinanti Liudvika Toliušytė ir viešųjų ryšių srities koordinatorė Vaida Rokaitė.
Roko Opera yra MIDI (Matematikų ir informatikų dienų) baigiamasis renginys, kurį organizuoja patys matematikos ir informatikos fakulteto studentai ir savanoriai iš kitų universitetų, kolegijų, net mokyklų – šiemet komandą papildė ir šešiolikmetis vaikinas. Kas jis toks, sužinosite vėliau!