Vis garsiau aidint jubiliejinės MIDI Roko Operos garsams, nusprendėme pasidomėti, kas iš šių aidų pasiekia Vilniaus  miesto, o ypač mokslo šventovių liaudį. Taigi, apsiginklavę tikrai ne iš anksto kruopščiai parinktais klausimais, leidomės į kelių dienų avantiūrą, užimtiems žmonėms trukdyti.  Kadangi, matyt likimui taip paliepus, atsakymai buvo įvairiausi ir nevisai tikėtini, nusprendėme įdomiausiais ir gražiausiais pasidalinti su Jumis.

1. Ar teko girdėti apie MIDI Roko Operą?

Ugnė (VU, TVM SA): Taip, esu girdėjusi. Žinau, kad tai labai nusisekęs renginys. Vienas ryškiausių VU.

Justė (VU, IF SA): Taip, teko. Mums vyresni atstovybininkai visada liepia į ją orientuotis. Jei norime daryti didelį renginį, tai girdime pageidavimą, kad padarytume jį tokį, kaip Roko Opera.

Jonas (VU IF):  Žinoma teko. Reklamos, visa kita. Siemens, Teatro arenos.

2. Su kuo Jums asocijuojasi Roko Opera?

Dovydas (VU, FF): Su rokeriais, giedančiais operos dainas.

Ieva (Ne studentė): Keistuolių teatru.

Marija (LEU): Man RO iš karto asocijuojasi su Jeronimu Miliumi. Tai pati pirmoji į galvą šovusi mintis.

Julija (VU, IF): Na, rokas yra rokas. Nešoks ten balerinos.

Deividas(VU, IF SA): Roko Opera turi milžinišką biudžetą!

3. Kuris Vilniaus Universiteto fakultetas, Jūsų manymu, organizuoja Roko Operą?

Ieva (Ne studentė): Fizikai, kadangi jie tokie, na, tokie patrakę, lengvai keisti, kaip kokie menininkai, nuo visko atitrūkę.

Gintarė (VGTU): Kūrybininkų pas Jus yra? Nėra? Na, tikrai kažkas iš specialybių, susijusių su menu, bet nežinau, kuris fakultetas.

4. Gal žinote, kelintą kartą šiemet įvyks Roko Opera?

Ingrida (LEU): Čia jau turbūt labai sena tradicija. Matyt, kad nuo pat VU įkūrimo. (Priminsime, kad VU įkurtas 1579 m….)

Lukas (LEU): Greičiausiai Roko Opera organizuojama nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Galbūt neoficiali pradžia, bandymai, regėti jau prieš šį įvykį. Koks A. Kaušpėdas apie tokį renginį galėjo galvoti jau kur kas anksčiau.

5.      Kuo, Jūsų nuomone, turėtų išsiskirti jubiliejinė Roko Opera?

Valentinas(VU, OC SA): Galėtų vykti Operos ir Baleto teatre.

Deimantas (VU SA): Nemokamu įėjimu. Būtų išskirtinumas iš karto – nemokama Roko Opera.

Dominykas (IF SA): Vyktų po atviru dangumi.

Jurga ir Beata (VU, GMF): Na, manau, kad pirmi organizatoriai dar turėtų būti gyvi, taigi būtų galima juos pakviesti. Arba kažkaip netgi padaryti intarpą iš senesnių Roko Operų, sąsajas kažkokias. Nes tikrai įdomu, kaip tos pirmosios atrodė.

Ignas (VU, MF SA): Galėtų būti transliuojama. Arba per televiziją, arba per „15min“, pavyzdžiui.

6. Šių metų Roko Opera siesis su malūnu, Erasmus studentu ir diplomų pirkimu. Kaip tokį renginį įsivaizduojate? Kokias asociacijas Jums kelia šie žodžiai?

Dovydas (VU, FF): Na, jeigu jau malūnas, tai matyt, bus susijusi su kolūkiu ir baime.

Romualdas (LEU): Erasmus studentas parduos diplomą, kad nusipirktų malūną.

Lukas (Bendrabučio gyventojas): Erasmus studentas atvkysta į Lietuvą ir lėkdamas pro malūną, pamato daug gražių „čikitų“ ir pamano, kodėl nenusipirkus diplomo bei  nepasilikus šiame rojuje.

Marius(VU, Filf): Malūnas? Jūsų fakultetas kaip malūnas. Kuris Jus pramala kaip miltus, sumala Jūsų smegenis. Tada jis taip apdoroja, kad kyla mintys pirkti diplomą, nes pavargstate po keturių metų malimo.

Irma (Bendrabučio gyventoja): Kaip Erasmus studentas bando pateikti kursinį į malūną.

Justinas (VU, IF): Man iš karto prieš akis: vargšas turkas kažkur prie malūno, kaime.

Petras (VU SA): Pirmas dalykas, ateinantis į galvą, tai Simpsonų veikėjas.

Marius (VU, GMF): Apie Uspaskichą.

7.      Ko palinkėtumėte jau penkioliktą kartą įvyksiančiai Roko Operai?

Deivydas (VU, FF): Primalti daug grūdų!

Dionis Martsinkevichus (VGTU SA): Palinkėčiau įspūdžių, gerų emocijų. Žiūrovams – tikro grandiozinio šou. O žiūrint į paties renginio ateitį, palinkėčiau tik augti, augti ir augti. Ką gali žinoti, galbūt vieną dieną Roko Opera taps pagrindiniu metų spektakliu.

Julija ir Beata (VU, Filf): Ir toliau turėti tokių balsingų atlikėjų. Ir dar filologų! Ir kad neišsektų kūrybiniai klodai, o žmonės per muzikinį pradą atrastų save, kadangi, mano manymu, tai yra geras tramplynas į didesnę sceną, platesnius vandenis.

 

O pabaigai, šiek tiek statistikos:

statistika-1

statistika-2

statistika-3

Išvados? Rezultatai kalba patys už save – ne visus pasiekė žinios apie Roko Operą. Matyt, reikia šnekėti daug garsiau, kaip politikai artėjant rinkimams.

 

Na, o „Klausimėlio“ maratoną norime pratęsti užduodami klausimą Jums. Nemanykite, kad tai darome šiaip sau! Teisingai atsakęs laimės net 2 pakvietimus į jubiliejinę RO, tad pasukti smegenis ir pasitelkti visus interneto naršytojo gebėjimus bei draugų atmintis tikrai verta. Klausimas:

Kaip vadinasi daina, kuria pradėta Roko Opera Byla Nr. 4? Kas ją atlieka iš tikrųjų?

Atsakymų lauksime el. pašto adresu midirokonkursas@gmail.com  Laiškelyje įrašykite savo vardą, pavardę, el. pašto adresą bei, žinoma, atsakymą. Atsakymus skubėkite siųsti iki balandžio 13 d.