Taip, roko opera prasideda! Parašiau ir užplūdo malonus laukimo jaudulys – negaliu patikėti. Iš tiesų, tai pasirengimo darbai jau gerokai įsibėgėję – vokalistai kantriai mokosi naujų skambesių, šokėjai nepailsdami kuria vis sudėtingesnes choreografijas, o scenografai su dekoratoriais jau nuo vasario mėnesio įnirtingai braižo būsimosios roko operos scenos eskizus.

Kartu pasidžiaugsiu, jog pagaliau praėjusią savaitę, po įnirtingų diskusijų gimė šių metų roko operos pavadinimas – „Viduramžiai rytoj“. Turėjome net apie 150 skirtingų pavadinimo variantų, todėl pasirinkti tinkamiausią buvo tikrai nelengva. Kodėl Viduramžiai? Ogi ne veltui – šiais metais visi kartu kūrybiškai protestuosime prieš išaugusias aukštojo mokslo kainas, aktyvų „protų nutekėjimą“ į užsienį bei šių negandų rezultatą –  besiartinančius „tamsiuosius amžius“. Pavadinimas sukuria didingos riterių bei paslaptingų karo žygių laikų atmosferos įspūdį, tačiau neskubėkite daryti išvadų – kol kas išduosiu tik tiek, jog roko operos „Viduramžiai rytoj“ scenarijuje įžvelgsite gerai žinomą, tačiau visiškai naujai ir neįprastai atgimsiančią didvyriškos kovos istoriją…

Įdomu tai, jog šiemet pagrindinį roko operos varikliuką, su šypsena tariamą „dinastiją“ papildė nemažai naujų narių, taigi, galime tikėtis dar daugiau netikėtumų bei permainų. Džiugu, jog kūrybinė komanda tik plečiasi – šiemet prie „Viduramžių rytoj“ pastatymo dirba apie 100 žmonių, keletas netgi iš kitų miestų. Taigi, tai tarsi įrodymas, jog kai turime vieną tikslą, nebelieka jokių „sienų“ – kūrybos kalba sulaužo visus įmanomus stereotipus.

Tiesa, turbūt svarbiausia žinia, kurią visiems taip smalsu išgirsti – MIDI roko opera „Viduramžiai rytoj“ įvyks gegužės 6d. Ūkio banko teatro arenoje (Olimpiečių g.3, Vilnius). Taigi, šįmet susitiksime ten pat, kur ir pernai – juk tada buvo labai puiku, ar ne?

Laikas nenumaldomai bėga, progresas nuo pradinių pasirengiamųjų darbų aiškiai matomas, aplinkui vis stipriau pradeda sklisti energingos bei išradingos komandos atmosfera… Rokooperistų akys ir širdys jau gerą mėnesį dega naujuoju muzikiniu projektu, galvos kupinos netikėtų, avangardiškų idėjų, o ausinukuose tik ir sukasi šioje roko operoje atgimsiantys hitai… Sekite blogo naujienas, ir pamažėle susipažinsite su žavinga MIDI roko operos „Viduramžiai rytoj“ kūrybos virtuve. ;)