Tiksliau jau prasidėjo. Prieš 10 metų. Kai keli MIF studentai sugalvojo surengti pirmąją Roko Operą. Nuo tada, kasmet, būriai entuziastų stato vieną už kitą įdomesnes roko operas. Taip pat ir šiemet, ir ypač šiemet, nes kaip žinia, tai jau bus jubiliejinė, 10-oji roko opera, taigi su šia dvasia ir dirba visas kolektyvas, o ir darbai buvo pradėti šiek tiek (pusmečiu) anksčiau nei visada. Jau vasaros gale buvo sugalvota tema, bei preliminarus scenarijus, taigi ir kitus darbus buvo galima pradėti anksčiau… bet pirmą įrašą rašau tik dabar, tai matyt ne visus. Šių metų tema – psichiatrinė ligoninė, galbūt kai kam pasirodys labai panaši į praeitų metų temą, ar bent į kai kurias roko operos dalis, bet nesuklyskit! Tai tikrai nebus praeitos operos tęsinys ar kažkas panašaus, tiesiog bus mėginama pažvelgti į komišką psichinių gyvenimą. Pats veiksmas rutuliosis apie veikėjus, tarp kurių bus galima išgirsti ir pažįstamų vardų, ar dalykų pavadinimų, ir apie vieną būsimą įvykį, apie kurį mūsų fakultete šnekama nuo 101 auditorijos iki 5 aukšto (ne ne, tai ne aukštojo mokslo reforma, nors gal?..). Beje, jei kam nors šautų į galvą koks nors genialus roko operos pavadinimas tai rašykit rokooperos@midi.lt, nes temą kaip ir turim, o pavadinimo dar trūksta…

Pats kolektyvas, kurį sudaro apie 70 žmonių, yra itin entuziastingai nusiteikęs ir gyvena roko operos dvasia. O neseniai visai apturėjome dar ir „Roko operos kolektyvo susipažinimo vakarėlį“ (liet. „cementofkė“) – tai irgi pridėjo motyvacijos, kurios prireiks per ateinančius porą mėnesių. Tie pora mėnesių gal kai kam iš jūsų pasirodys kaip milijonas laiko, bet dar tiek daug liko padaryti! Kostiumai, dekoracijos, repeticijos, dainų žodžiai, aranžuotės, scenografija, choreografija… Žodžiu jaučiu kai kurie iš prisidedančių ar organizuojančių roko operą pasakytų, kad „čia yra nesveikai mažai laiko“.

Vos nepamiršau bene svarbiausių dalykų. Roko Opera vyks balandžio 24 d. balsas.lt klube (Forum Palace), taigi ruoškit savo išeiginius rūbus ir nusiteikit pasitūsint su ta pačia dvasia, kuri gyva jau 10 metų.
Tai tiek pradžiai, laukit update‘ų. Iki :)
P.S.
Pridedu dar scenos piešinį, belieka tik įsivaizduoti aibę dekoracijų ir veikėjų, ir, žiūrėk, turi nuosavą roko operą :)

blogas01