rezisieriai_0002433

Pavasario semestro pradžia daugumai studentų yra savotiškas atokvėpis po ką tik prabėgusių egzaminų, o MIDI Roko Operos dalyviams tai pats darbymetis. Po egzaminų visi įnirtingai kimba į darbus, grįžta į repeticijų sales ir visaip kitaip ruošiasi artėjančiai premjerai. Apie Roko Operą nusprendėme sužinoti iš režisierių, kurie šiais metais yra netgi du – Augustas Gornatkevičius ir Marius Rimkus. Kas kitas, jeigu ne šie du idėjų nestokojantys ir nenuilstantys vaikinai galėtų pristatyti laukiamiausią metų renginį? O ką gi mums pavyko sužinoti?

 

Kuo šių metų MIDI Roko Opera skirsis nuo ankstesnių Roko Operų?

Augustas: Pasakojimo būdu. Jis tikriausiai neįprastas tokio tipo renginiui.

Marius: Manau, kad ji ir toliau tols nuo koncertinio link teatrinio koncepto. Taip pat, manau, šiais metais jau gana stipriai atsitraukiame nuo vien studentus liečiančių dalykų ir žiūrime globaliau.    

       

Kadangi Roko Opera yra studentų renginys, scenoje būna paliestos studentams aktualios problemos. Kokias problemas bandoma gvildenti šiemet? Kodėl pasirinkote paliesti būtent šias problemas?

Marius: Kaip jau sakiau, šiais metais tai ne tik studentiška, bet visiems aktuali – teisybės tema.

Augustas: Šiemet svarstome teisybės, tiesos klausimus, taip pat situacijas, kai nežinojimas veda prie baimės ir atmetimo. Bijome to, ko nesuprantame. Man atrodo, tai dabar itin aktualu.

 

Kur yra ta riba, ties kuria Roko Opera baigia remtis studentiškomis temomis?

Augustas: Nagrinėjamos temos remiasi į aukštojo mokslo supratimo ir reikalingumo problemas. Nuo čia daugiau ar mažiau viskas susipina.

 

Kokiomis savybėmis išsiskirs personažai? Kuo jie skirsis vieni nuo kitų?

Marius: Gana stipriai priešiškomis charakterio bei būdo savybėmis. Visi personažai su savomis labai skirtingomis istorijomis ir praeitimi.

Augustas: Personažai bus labai žmogiški. Bent jau to tikiuosi, prieš prasidedant pirmosioms repeticijoms. Jie vieni nuo kitų skirsis savo išeities tašku – profesija, pareiga, santykiu su kitais.

 

Kas įkvėpė pasirinkti būtent tokius personažus?

Marius: Nenorėjimas būti banaliais ir rinktis tai, kas būtų įdomu ir mums patiems, ir žiūrovams.

Augustas: Personažų ieškojome savo gyvenime. Kaip visada, kiekvienas jų turi daug kiekvienam pažįstamų bruožų. Šių metų MIDI Roko Operoje neturėtų būti gerųjų ir blogųjų. Visi jie yra žmonės.

 

rezisieriai_0002432 

 

Apibūdinkite artėjančią MIDI Roko Operą trimis žodžiais.

Augustas: Atiduota žiūrovų teismui.

Marius: Virpanti tiesos styga.

 

Pasakykite, kodėl žiūrovas turi ateiti į šių metų Roko Operą?

Marius: Nes bus kitaip nei visada ir bus daug geros režisūros.

Augustas: Nes mes jo lauksim.

 

Dėkojame režisieriams už atsakymus!

Įdomi tematika, daug geros režisūros, o svarbiausia – žiūrovų laukiantys dalyviai. Ko daugiau benorėti?

Paklausykime Mariaus ir Augusto ir nepraleiskime šių metų MIDI Roko Operos!