Iki Roko operos dienų liko labai mažai, jau vykdomi paskutiniai darbai,o kaikurie žmonės darbuosis net  iki paskutinės renginio minutės. Vieni pirmųjų darbus užbaigia dainų tekstų rašytojai, tačiau jų indėlis į roko operą nebūna mažas.

Libretistai – tai žmonės, kurie prakalbina operos herojus, suteikia jiems mintis ir emocijas. Daina po dainos jie stengiasi tekstais atskleisti pasakojamą istoriją ir jos moralinį pamokymą. Rasti atrinktai dainai tinkamus žodžius, atskleisti sceną nėra paprastas darbas. Rašymo procesas prasideda libretistams pasidalinant  scenas – tai atsakingas momentas, nes dainos turi tikti ir patikti rašančiajam žmogui, kad jis galėtų sukurti kažką gero – tokį tekstą, kuris net ir roko operai pasibaigus, būtų prisimenamas ir dainuojamas dar daugybę kartų.

Kūrybinis procesas ir įkvėpimo paieškos gali būti sklandžios arba sunkios, tačiau visuomet pagrindine atrama tampa scenarijus bei režisieriaus mintys. Kiekvienos dainos sukūrimo istorija yra skirtinga: dainos priedainis gali gimti laukiant autobuso stotelėje, valgant pusrytinius dribsius; dainos posmelis – pasižiūrėjus filmą, pasikalbėjus su draugu; visa daina gali netikėtai būti parašyta vidury nakties grįžus iš linksmo vakarėlio arba rimtai nusiteikus (dėl spaudžiančių terminų), sėdint ant lovos su ausinuku, popieriaus lapu ir tušinuku rankoje. Tačiau šių istorijų mes niekuomet nesužinosime. Tai pirmoji libretistų paslaptis.

Šiame projekte yra dvi užuolaidos pusės: žmonės ant scenos ir už jos. Iškyla klausimas, kurioje užuolaidos pusėje yra libretistai?  Atsakymas: Jų asmenybės lieka už užuolaidų, tačiau į sceną kartu su vokalistais, aktoriais, šokėjais ir muzikantais lipa jų parašyti tekstai. Tekstų rašytojai šiame projekte yra nematomi, tačiau girdimi žmonės. Antroji libretistų paslaptis yra jie patys.

Tačiau šiandieną užuolaidos, širmos bei šydai krenta – Jums pristatomi 2012-ųjų metų Roko operos „404: Rojus nerastas“libretistai!

Kriste2-227x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristina

Apie RO: Tai yra projektas, kurio metu neišvengiamai įgyjami du pagrindiniai dalykai: draugai ir patirtis. Projektui pasibaigus galima drąsiai teigti,kad išmokai kažko daugiau. TEGYVUOJA RO! :)

Irena-Latakaite-230x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Irena

Apie RO: Matyt, jei RO man nepatiktų, nebūčiau norėjus ir prisidėti prie jos kūrimo – taigi, išvada aiški- RO yra labai labai gerai. O kas liečia libretų rašymą, tai man šitas pirmas kartas buvo šioks toks iššūkis sau pačiai ganėtinai naujoje srityje (žinot,tos kūrybinės kančios ne šiaip sau vadinamos „kančiomis“ :D) , bet man patiko – noriu dar :)

Zilvinas-Ledas-300x291

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Žilvinas

Apie RO: MIDI RO – tai išties nuostabus projektas, suburiantis įvairius žmones. Kodėl yra gerai rašyti libretus? Ogi dėl to, kad po to matai visą RO kaip žiūrovas (kai tuo tarpu aktoriai, dainininkai, šokėjai  tuo metu yra ant scenos) :) (Žilvinas yra tikras RO veteranas, 12 tekstų autorius!)

Paulius-Budrys2-268x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paulius

Apie RO: Manau, kad roko opera be jokio vargo yra geriausias midi renginys dėl to, kad ji pasižymi unikalumu ir suteikiamomis galimybėmis. Ji leidžia atsiskleisti visiem tiem matematikam ir informatikam, kurie visuomet jautė, kad galbūt jų meniniai sugebėjimai yra ne ką prastesni už jų matematinius sugebėjimus, tačiau niekuomet neturėjo progos arba bijojo, kad bus išjuokti ar apmėtyti akmenimis. Dainų kūrėjų darbas šiame projekte turi labai gerą pranašumą, nes jį dirbantiems nereikia eiti iš namų. Tai ypatingai patogu žmonėms, kurie mėgsta dirbti nuogi, išgėrę arba tiesiog bijo išorinio pasaulio. Viskas ko reikia padaryti, tai parašyti savu laiku tekstą, kurį tau patikėta sukurti ir atsiųsti. Tai taip pat įdomus būdas išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus, nes nuolat galvoti žodžius kurie rimuosis, tiks pagal temą ir dar atitiks reikiamą dainai skiemenų skaičių nėra taip paprasta kaip skamba. Šis darbas atneša sunkumų, kurie ypač pasireiškia žmonėms, mėgstantiems nukelinėt darbus ateičiai. Pagrindinė problema, su kuria susidūriau rašydamas dainas, tai kai nebūdavo minčių, nuspręsdavau, kad kitą dieną jų bus daugiau ir kai taip darydavau kasdien, paskutinėm dienom būdavo daug streso stengiantis spėt parašyt viską laiku. Tačiau sugalvojus kokį žodį įdėt į tuščią vietą, kurioje, atrodė, niekas netinka ir galiausiai pabaigus visą tekstą, apimdavo smagus jausmas, kuris leidžia visą šį darbą prisiminti su šypsena.

Simona-Lediene2-300x273

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Simona

Apie RO: smagu kasmet pasidžiaugti roko opera, o dar smagiau būna, kai beveik atmintinai išmoktą dainą tyliai dainuoji su scenoje ją atliekančiu – kartais būna labai smagu, kai viskas puikiai skamba, kartais šiek tiek liūdniau, kai neskamba taip, kaip tikėjausi :)Libretistų darbas smagus – savaitę paklausai geros dainos, susižymi visus skiemenis ir kirčius ir įkvėpimui užėjus surašai raideles :)

Olegas2-162x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oleg

Apie RO: Man RO asocijuojasi su tobula terpė saviraiškai, bendravimui su talentingais žmonėmis, savitobulėjimo motyvacijai, MIF’o pasididžiavimo skatinimui, išskirtinai pozityviai praleisti laiką ir daug daug^2 daug^3 + daug^n daugiau..

Ieva2-300x295

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ieva
Apie RO: RO- tai nuostabus projektas, džiaugiuosi, kad MIF‘as rengia tokį šaunų renginį. Na, libretistų darbas nėra nei labia sunkus, nei labai lengvas, tiesiog reikia įkvėpimo, sustabdyti akimirką. Džiugiausia akimirka būna, kai girdi savo kūrybą skambant ir kai jauti, kad ji džiugina kitus.

Egle-272x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eglė

apie RO: Manau, kad projektas yra puikus. Suteikia geras emocijas tiek jį kuriantiems, tiek ir stebintiems. Mūsų darbas nėra sudėtingas, tik galbūt norėtųsi daugiau bendradarbiauti vienas su kitu, tekstus kurti ne tik individualiai, bet ir pasitariant su visa komanda. Vienintelis sunkumas būdavo kartais surasti tą vieną, tobulai tam tikroje eilutėje besirimuojantį žodį :)

DSCF0102-232x300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gabija

Apie RO: MIF’o roko operos kasmet laukia tiek dalyviai, tiek žiūrovai, ir ne be reikalo! Tai labai smagus ir neeilinis projektas, kurio metu kiekvienas, norintis prisidėti, randa sau (pa)tinkančią sritį, kur gali atsiskleisti. Gali gyventi ir be RO… bet gyventi su RO – daug smagiau!