Viduramziai_rytoj_05_005

Šiais metais MIDI Roko Operos komanda kaip niekad stengiasi palaikyti ryšį su senbuviais – tais, kurie būtų įdomūs ne tik mums patiems, bet ir skaitytojams, nes jie yra žinomi muzikos pasaulyje. Šį kartą kalbiname Artūrą Žabą, kuris dar studijuodamas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dalyvavo MIDI Roko Operoje. Pasidomėjome, kaip jam sekėsi derinti šiuos du dalykus.

 

Kurioje MIDI Roko Operoje dalyvavote?

Dalyvavau 2011-ųjų metų Roko Operoje pavadinimu „Viduramžiai rytoj“.

 

Kaip nusprendėte sudalyvauti atrankoje į MIDI Roko Operą? Kaip sužinojote apie projektą?

Būtent tais metais projekto režisieriumi buvo paskirtas vienas iš mano kurso draugų (tuo metu kartu studijavome aktorinį meistriškumą ir pantomimą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje). Jis man ir pakuždėjo, jog šių metų MIDI Roko Opera ieško vokalistų – aktorių ir paklausė, ar nenorėčiau sudalyvauti atrankoje. Aš sudalyvavau ir patekau tarp laimingiausių.

 

Kokia buvo atmosfera repeticijų/kūrybinio proceso metu?

Turiu pripažinti, jog atmosfera buvo neapsakomai pozityvi ir, manau, jog kiekvienas dalyvis jautėsi mylimas, išklausomas bei girdimas. Raktažodžiai į šio kolektyvo sėkmę buvo lengvumas, pozityvus mąstymas, žaidimas bei energija.

 

Viduramziai_rytoj_05_004

 

Kaip sekėsi derinti studijas su dalyvavimu MIDI Roko Operoje?

Iš pradžių viskas ėjosi kaip per sviestą, tačiau kuo arčiau buvo MIDI Roko Operos premjera, tuo labiau spaudė diplominių spektaklių pastatymai bei repeticijos LMTA, nes būtent 2011-ieji metai buvo ir „bakalauriniai“ metai. Tai buvo dvi finišo tiesiosios, kurias pavyko įveikti vienu metu. Buvo nelengva, bet viskas pavyko puikiai.

 

Kokias patirtis suteikė dalyvavimas MIDI Roko Operoje? Ar nesigailite sprendimo tapti vienu iš atlikėjų?

Ši patirtis buvo viena iš labiausiai įsiminusių, ypatingai darbas kolektyve, kuriame kiekvienas iš mūsų turėjo skirtingas patirtis, padėdavome vienas kitam bet kokiu klausimu. Vyravo šiltas bendravimas, juokas bei dainos, o svarbiausia – begalinė laisvė improvizacijoms, jokių taisyklių, kurios dažnai taikomos ar primetamos dėstytojų bei didžiulė ir nesustabdoma fantazijos tėkmė. Labai džiaugiuosi turėjęs galimybę prisidėti prie šio širdingo komandinio darbo. Tai išbandyti linkiu kiekvienam, kuris išdrįsta sau pasakyti: taip, aš galiu tai padaryti!

 

Galbūt pavyko rasti kokių svarbių, įsimintinų pažinčių? Ar dar palaikote ryšius su MIDI Roko Operos dalyviais?

Su daugeliu MIDI Roko Operos dalyvių ryšį palaikome iki šių dienų, lankomės vieni kitų pasirodymuose, susitinkame pabendrauti formalioje ir neformalioje aplinkoje, o su kai kuriais žmonėmis pavyko užmegzti ir ypatingą ryšį.

 

Viduramziai_rytoj_99_014

 

Kaip manote, kokia yra MIDI Roko Operos gyvavimo formulė? Projektui jau 17 metų ir jis vis dar sėkmingai gyvuoja!

Manau, jog pagrindinis variklis yra meilė žmogui, kūrybai, tikėjimas svajonėmis, galimybė persikūnyti, nevaržoma kūrybinė laisvė bei pašėlę vakarai.

 

Ko palinkėtumėte šių metų MIDI Roko Operos dalyviams?

Linkiu nepasiduoti emocijoms, tikėti savo bei kitų jėgomis, nes viskas ir visada buvo ir bus gerai!

 

MIDI Roko Operos komanda dėkoja Artūrui Žabui už nuoširdžius atsakymus!