(Ištrauka iš dainelės, išgirstos atėjus pas Roko Operos kostiumininkes)

Siuvu aš dieną, kuriu ir naktį,

Prašau tos mūzos,  mane atrasti

Juk laikas bėga, vis nesustoja

O Roko Opera, kostiumų nori!

 

Tai siūlas trūksta, tai žirklės krinta

Ar trafaretai, žmonių neatitinka,

Bet viską baigsim, žinau mes galim

Premjeros dieną, papuošim salę!

Be jokios abejonės, Roko Operai reikia talentingų šokėjų, balsingų vokalistų, charizmatiškų aktorių, tačiau ne mažiau svarbi premjeros dieną yra ir sceninė apranga. Jei repeticijose galima iki soties trypti įsispraudus į sportinį kostiumą ir avint paprasčiausius sportinius batelius, scenoje tokie „stebuklai” tiesiog neįsivaizduojami. Atlikėjai turi ne tik puikiai dainuoti ar vaidinti, bet ir patraukliai atrodyti – juk laukiantys žiūrovai tikisi išvysti juos būtent tokius – pasidabinusius puošniais ir dailiais kostiumais. Tik akį patraukiantys atlikėjai prikausto žiūrovo dėmesį prie pasirodymo. Premjera ateina ir prabėga, kaip akimirksnis ar žaibas danguje, tuo tarpu RO kostiumų gamybos grupės merginos, dieną naktį plušančios tam, kad roko operistus puoštų, nepakartojami, žiūrovų akį traukiantys apdarai, neretai žiūrovo lieka nepastebėtos!

Norėdami ištaisyti šią klaidą, savo ruožtu, aplankėme kostiumininkes ir pasidomėjome, kaip gi joms sekasi. Vizito metu pastebėjome, jog kostiumų gamintojos uoliai dirba, tačiau prisipažįsta, kad nenumaldomai artėjant premjerai, jas vis labiau užplūsta nerimas ir jaudulys. Nors siuvama kasdien, darbų galo dar nematyti, mat reikia vis ką nors taisyti, pridėti aksesuarą, o ir žmonių scenoje šiais metais bus nepaprastai daug. Nepaisant to, merginos drąsiai priima iššūkius ir, semdamosios minčių, tvirtybės viena iš kitos bei įkvėpimo iš kitų koncertų, roko operų, kuria kostiumus, labiausiai atitinkančius veikėjų charakterius bei roko operos tematiką. Neblėstančios šypsenos veiduose neleidžia suklysti, kiekvienas kostiumas rengiamas su didele meile ir rūpesčiu, todėl smalsu, kas žiūrovų lauks premjeros dieną. Kiekvienas personažas labai skirtingas, tad ir kostiumai bus patys įvairiausi.

Nors merginos neslepia bijančios taip sparčiai artėjančios RO, akivaizdu, jog kostiumų dizainerės ir siuvėjos neabejotinai atrado savo vietą tarp gausybės medžiagų, siūlų ir adatų. Jų akys tiesiog spindi ir neleidžia suabejoti jau seniai sklandančiu gandu, kad RO įkvepia!

Nepasididžiuokite ir premjeros dieną atkulniuokite į jubiliejinę RO. Įvertinkite kostiumus ir mūsų merginų įdėtą triūsą. Kas žino, galbūt reginys Jus įkvėps nepakartojamiems darbams? Kol kas kostiumininkes paliekame plušėti toliau, tačiau merginos pažada apie save dar priminti ir pasidalinti tolesniais savo pasiekimais. Ką gi, korespondentai taip pat nepamirš užsukti ir pasmalsauti, kas gi liko už kadro.