Jau spalio pirmomis dienomis visi bent kiek akyli mifiečiai negalėjo nepastebėti didžiulio plakato Mifo foje. Ir ne šiaip sau kokio, o kviečiančio prisijungti prie ROKO OPEROS 2011!

Finalinis MIDI (matematikų ir informatikų dienų) renginys skaičiuoja jau dvyliktus metus, o jo organizatoriai kasmet susirenka nusiteikę vis entuziastingiau ir kupini naujų ambicijų. Tad kažkada didžiojoje MIF‘o auditorijoje užgimusi Roko Opera dabar nuaidi per visą universitetą, o paskutiniais metais sulaukė net poros tūkstančių žiūrovų.

Skamba įspūdingai. Tačiau norint parengti tokį pasirodymą bei nenuvilti būsimų žiūrovų, visų pirma reikia kruopčiai suformuoti kūrybinę grupę ir, svarbiausia,- rasti atlikėjus. Taigi todėl lapkričio 16 d. (antradienį) įvyko pirmoji šių metų RO atranka, kurioje buvo laukiami visi grojantys, dainuojantys ar kitaip muzikuojantys studentai. Apie tai, kaip viskas vyko,  šiandien ir papasakosiu.

 

muzikantu-atranka

Lemiamą dieną, įžengus į Naugarduko didžiąją 101 auditoriją, atrodo, čia įprastos mokslo auros – lyg nebuvę: įeinančius pasitinka šurmulys ir repetuojančio saksofonininko muzika; rikiuojasi būreliai žmonių – jie šnekučiuojasi, sveikinasi bei smalsiai nužiūrinėja aplinkinius, ypač tuos, kurie iš masės išsiskiria dėl nešamo instrumento dėklo ar veide atsispindinčio jaudulio. Nekantrauti tenka neilgai, nes vos tik visiems suėjus, scenoje pasirodo vienas iš pagrindinių šių metų Roko Operos organizatorių – Šarūnas Stanius, ir veiksmas prasideda.

Pirmoje eilėje, kaip visad, susėdusi komisija: Roko Operos organizatoriai ir senbuviai. Jie kritiškai seka kiekvieną prisistatančio judesį, balso toną ir veido mimikas.

Taigi, nors, kaip pastebėjo keli iš žiūrovų, šiais metais išdrįsusių pasirodyti buvo kiek mažiau nei pernai, galėjome išvysti visko – mat ant pakylos pateko išties skirtingo charakterio žmonės: vieni sužavėjo stipriu balsu bei pasitikėjimu savimi, kiti – sugebėjimu pralinksminti ir nepasimesti net suklydus. Tretiems, deja, koją pakišo jaudulys, tačiau publika palaikė ir drąsino visus, lipančius ant scenos.

Užsiregistavusiųjų eilei pasibaigus, iš žiūrovų tarpo atsirado dar keli, norintys išbandyti savo jėgas – matyt, įkvėpti ankstesnių atlikėjų. Na, o po pasirodymų ir neilgos pertraukos – paskelbiami rezultatai. Smalsu?

Štai visi dalyviai, patekę į antrą atranką:

Vokalistai:

Adomas Budrys, Aušra Lauraitytė, Edgaras Dunajevas, Egidija Deveikytė, Gabrielė Vasiliauskaitė, Gintarė Paulikaitė, Ieva Juozapėnaitė, Jelena Prusakova, Justė Kairytė, Laura Kešytė, Sima Kokalaitė, Vytautas Akstinas, Žiedrūnė Celiešiūtė.

Muzikantai:

Pavel Šigin, Raimonda Žiūkaitė, Egidija Deveikytė, Gabrielė Vasiliauskaitė, Albinas Plėšnys, Marija Sasnauskaitė.

Pasveikinkim ir palinkėkim sėkmės ateinančiame etape!

Rodos, atranka vos tik atėjo ir iš karto praėjo. Beliko pasidalinti atsiliepimais: vienus nuvylė, jog sumažėjo dalyvių skaičius, kitus nustebino pasirodžiusių vokalistų stiprumas. Štai Jelena prisipažino, jog šiais metais atrankoje dalyvauti buvo net baisiau negu anksčiau, o Ieva J. džiaugėsi: „kai paskelbia tavo vardą prie tų, kurie patenka, iš tiesų net ašaros iš džiaugsmo kaupiasi“. Laura K. pastebėjo, jog „buvo jauki atmosfera, o tai labai svarbu tiems, kurie dalyvauja tokio tipo atrankoje pirmą kartą“.  Tokių ir panašių komentarų girdėjau dar ir daugiau, tad drąsiai sakau, jog vakaras tikrai pasisekė!

O dabar visi sutartinai:

New Gardukas tai – mūs sapnai,
New Gardukas tai – katinai,
Žalios lentos ir pilki stogai,
Tai mūsų namai…

Nes MIDI JAU ARTĖJA!