Spaliui einant į pabaigą, vienoje MIF auditorijoje įvyko Roko operos šokėjų atranka. Susirinko daug žmonių: kas dalyvauti, kas tik pasižvalgyti, bet visų atėjusių veiduose kaip plaktuku buvo įkaltos šypsenos. Atrodė, kad pradžia jau čia pat, neklydau: už poros minučių šviesos prigeso ir pasirodė režisierius Šarūnas…

Pradžioje savanorių lipti į sceną stigo… ir tik po nedidelio sambrūzdžio pasirodyti išdrįso Adriana. Ji šoko ne viena ir tai buvo didelis viso pasirodymo pliusas. Adrianos partneriui, Ugniui, dar neįpusėjus šokiui, pradėjo iš lėto smukti kelnės. Net nebūčiau pagalvojęs, jog tai suteikia šokiui šiek tiek erotiško atspalvio, jei ne paskutinis šokio etapas, kai Adrianą Ugnius pasodino ant pianino… Pasirodymas sulaukė audringų aplodismentų. Matyt, visiem labai patiko paskutinysis elementas arba baltos Adrianos partnerio trumpikės. Antrieji pasirodė Marius ir Simona: užgrojus muzikai išvydome pietietišką šokį. Tokį pasirinkimą buvo galima nuspėti ir kiek ankščiau, nes merginos plaukuose raudonavo rožė. Pasirodymas buvo išties neblogas, tik publika pasitaikė kiek įnoringa ir neilgai trukus ėmė vis labiau šurmuliuoti bei dalintis įspūdžiais. Trečioji dalyvių pora buvo Laura ir Kristina. Jos atrodė gana ryškiai: balti marškiniai, raudoni kaspinai ant kaklo ir juodos kelnės. Jos buvo pastatę choreografiją atlikėjo Manto dainai „Čiuožki“. Ir ką gi aš galiu pasakyti: nieko perdėm įmantraus, bet žiūrėti buvo linksma, tikrai nespėjo atsibosti. Ketvirtieji – Dovilė ir Karolis – buvo pasipuošę lietuviškais tautiniais kostiumais. Šokis prsidėjo valsu, vėliau nuotaika kito ir šokis tapo panašus į liaudies žaidimą „Šiaudų batai“. Poros vaidyba buvo nepriekaištinga.

Pasirodymų maratoną tęsė „mergina juodais drabužiais“ – Jolita. Šokis priminė emocijų proveržį : buvo stiprus ir trumpas. Vėliau išvydome Jurgitą, palaikomą Mariaus ir Jurgio. Merginos pasirodymas, prasidėjęs lėtai ir gal net melancholiškai neilgai trukus persilaužė ir pavirto į intensyvų šokį Hip Hop‘o ritmu, nevengiant baleto elementų, kas dėl palaikančiųjų vaikinų, tikslu būtų sakyti, kad antrame plane vyko dviejų žmonių cirkas, kuris nors ir buvo juokingas, tačiau vis dėlto išbalansavo. Septintosios šoko Kristina su Aušra. Pasirodymo pradžia buvo keista ir įdomi: modernus šokis liejosi tarsi be sinchrono ir tik palengva judesiai susiliejo į vieną visumą. Šou sulaukė audringų auditorijos aplodismentų bei palaikymo šūksnių. Paskutinė, šiek tiek pavėlavusi, pasirodė Rugilė ir publika išvydo dar vieną Hip Hop‘o stiliaus šokį. Tenka pripažinti, kad buvo tokių dalyvių, kurie užsiregistravo į atranką, tačiau neatėjo. Matyt pabijojo. Buvo ir tokių, kurie tiesiog neparuošė savo šokio, tačiau antrojoje antrankos dalyje vistik užlipo į sceną.

Žiūrovams patyliukais aptarinėjant matytus pasirodymus, komisija tęsė atsijojimo procesą ir skelbė antrąją atrankos dalį. Šokių vadovei, Eglei, parodžius keletą nesudėtingų, o vėliau ir įmantresnių žingsnelių, dalyviai buvo suskirstyti po penkis ir gavo progą parodyti, ko išmoko vos per kelias minutes. Turiu pastebėti, kad tuomet išties aiškiai pasimatė, kurie dalyviai yra imliausi, deja, ne visiems sekėsi tiksliai atkartoti judesius. Reginys priminė talentų šou, tad buvo smagu. Po atrankos, tiek dalyviai tiek žiūrovai sakėsi puikiai praleidę laiką, tik komisijai teko sunkus darbas – nuspręsti ir paskelbti patekusius į tolimesnį atrankos etapą.