Pagaliau pagaliau pagaliau – pirmasis  atrankų round’as į MIDI Roko operą‘2013 įvyko. Vakar, 18:05, po trumpo priminimo išsijungti telefonų garsus, auditoriją užplūdo džiazo, bliuzo, roko ir kitų muzikos žanrų garsai. Šįmet talentus rodė 5 gitaristai. Kas be ko, pasirodymas be jaudulio – kaip ruduo be lietaus – sunkiai įsivaizduojamas. Tačiau, net po kojomis besipainiojantys laidai ar viską vertinančios žiūrovų bei komisijos akys nesutrukdė. Neilgai trukus, šaltais pirštų galais brūžinamos gitaros sulaukė publikos pritarimo, o muzikantai – palaikymo. Salėje ritmą palaikė trepsinčios kojos, kur ne kur pasigirsdavo pritariantis niūniavimas. Deja, šįmet  muzikantų į atranką atvyko mažiau nei pernai, o neatvykusiųjų roko opera lauks jau tik kitų metų atrankoje.muzikine

Pasibaigus trumpai pirmajai muzikinės atrankos daliai prasidėjo pertrauka. Visi greitai sugūžėjo į grupeles, ir koridoriai bei lauko parūkymo aikštelės prisipildė šurmulio. Girdėjosi nuomonių pasidalinimai, vertinimai, kai kur – net ginčai ir, galų gale – spėlionės. Po pertraukos visiems sugrįžus į salę, kur netrukus turėjo prasidėti vokalistų atranka, tam tadadam – buvo paskelbti muzikinės dalies nugalėtojai. O jie yra:

Simonas Kuzmickas ir Aurimas Vengalis

Dar kartą sveikinam! :)

Išsiaiškinus nugalėtojus 19:05 startavo vokalistų atranka. Kaip ir kasmet – dalyvių įvairovė džiugino ir šį kartą. Džiugu, jog didžioji dauguma buvo MIF‘o studentų, tačiau netrūko ir kitų fakultetų bei mokymosi įstaigų savanorių: buvo ir muzikos ir teatro akademijos, medicinos, filologijos, komunikacijos ir kitų fakultetų ar aukštųjų mokyklų studentų. Taip pat, tarp susirinkusios galybės naujų veidų galima buvo sutikti ir praėjusių roko operų senbuvių ir veteranų.

Ilgai nelaukus, prieš gausiai susirinkusią auditoriją savo talentų atskleisti stojo drąsiausieji savanoriai. Ir ko tiktai nebuvo – girdėjome ir prancūziškų dainų, ir senų gerų lietuviškų baladžių, ir gerai visiems žinomų, romantikos pilnų užsienietiškų hitų, o taip pat – kūrybingiausieji stebino ir savo kurtais kūriniais. Kur buvęs, kur nebuvęs jaudulys ir čia kišo koją. Dalyviai pamiršdavo pristatyt vardus, paminėti ankstesnę patirtį , pamiršdavo ir dainų žodžius, kartą net plyšo gitarų stygos – tačiau visi laikėsi kaip tikri kariai mūšio lauke ir nepasimetę užbaigdavo pasirodymą. :)

Pusantros valandos trukusi atranka  baigėsi originaliu roko operos veterano pasirodymu, sulaukusiu didžiausio salės palaikymo. 20:50 buvo paskelbta atrankos pabaiga ir skirta 15 minučių pertrauka komisijos verdiktui. Taigi, skelbiam – į antrąjį dainininkų atrankos etapą pateko :

Tomas Riklius
Eglė Tamašauskaitė
Justinas Velička
Aurimas Valkiūnas
Gabrielė Marija Vasiliauskaitė
Tomas Šaulys
Gina Lekavičiūtė
Augustė Žičkutė
Liepa Maknavičiūtė
Silvija Stankevičiūtė
Ieva Juozapėnaitė
Šarūnas Misiūnas
Ieva Lebedytė
Rasa Šovaitė
Simonas Jončys

Džiugu – su kiekvienais metais roko opera sulaukia vis daugiau talentingų žmonių. Ta linksma gaida ir užbaigsime šios atrankos apžvalgą, o po kelių dienų papasakosime kaip sekėsi jau rytoj įvyksiančioje MIDI roko operos‘2013 šokėjų ir aktorių atrankoje. Will be continued… :)