Laura

 

MIDI Roko Operos gretas kiekvienais metais papildo nauji žmonės su naujomis, originaliomis idėjomis bei šviežia energijos banga. Tačiau senieji Roko Operos dalyviai niekada nepamirštami! Būtent dėl to šį kartą pakalbinome MIDI Roko Operos veteranus, grupės „Cats In Cosmos“ narius Laurą Kešytę, Paulių Pilkauską ir Jeleną Prusakovą. „Cats In Cosmos“ – psichodelinio roko grupė, susibūrusi 2015-aisiais metais, nors jos nariai su garsais eksperimentuoja jau trylika metų. Tai jauni ir šiek tiek mistiški muzikantai, save vadinantys Kosminiais Katinais ir nebijantys retkarčiais į muziką pažvelgti kiek kitaip. Pažvelkime, kokios gi mintys skrajoja šių jaunų žmonių, MIDI Roko Operos veteranų, galvose:

 

Kada ir kaip atsiradote\atradote MIDI Roko Operą? Kokie pirmieji įspūdžiai iš čia? Kokios buvo jūsų pareigos?

Jelena: Būdama pirmo kurso studente, patekau į 2010 metų Roko Operą „Teatromatika“. Kitais metais „Viduramžiai rytoj“ Roko Operoje teko prisidėti prie scenarijaus kūrimo, režisūros grupės, taip pat buvau ir vokalistė. Roko Operų „404:Rojus nerastas“ ir „Dievas iš mašinos“ metu ėjau projekto vadovės pareigas.

Paulius: Pilnai prisijungiau prie Roko Operos būdamas antrame kurse ir nuo tada ten ir likau.

Laura: 2010-iais sužavėta Pauliaus pasakojimų nusprendžiau sudalyvauti vokalistų atrankoje, kurios antrąjį etapą pramiegojau, tad vaidmenį gavau tik metais vėliau. Įspūdžiai? Tų metų Roko Operos vadovas Šarūnas Stanius paliko labai griežto ir reiklaus žmogaus vaizdinį, kas nuo pirmųjų užsiėmimų vertė į repeticijas keliauti su šiokiu tokiu jauduliu, noru kuo profesionaliau atlikti savo vaidmenį.

 

Kokie geriausi\ryškiausi prisiminimai, susiję su MIDI Roko Opera?

Jelena: Visi ryškiausi prisiminimai atitenka premjeroms. Tą dieną jaučiamos didžiausios emocijos. Smagių prisiminimų būta projektų vadovės pozicijoje, kai tekdavo apskambinti pusę Lietuvos išsiaiškinti, ar kas nors turi gigantiško dydžio raudoną užuolaidą; paaiškinti gitaristui, jog turėtų atsisakyti keliauti į Michael Buble koncertą Latvijoje, nes generalinė roko operos repeticija yra svarbiau.

Laura: Ryškiausios, manau, (kaip ir daugumai) yra pačios pirmosios repeticijos, kai dar nėra bendro įsivaizdavimo, kaip tai (kas daroma) atrodys projekto pabaigoje, tačiau jauti, jog veikla, kurią užsiimi, vienaip ar kitaip yra didinga.

 

Ar galėtumėt pasakyti, kad iš Roko Operos ką nors išmokote, suradote ir išsinešėte? Ką būtent?  

Jelena: Roko Operoje išmokau planuotis laiką ir darbus, optimaliai išnaudoti ribotus resursus. Dabar prisiminus, kiek sugebėjau anuomet vardan bendro tikslo atiduoti savo laiko, idėjų, darbo… Po to gyvenime rasti tokį užsidegimą reikia dar daugiau jėgų, tad linkėjimas visiems neperdegti! Be abejo, taip pat  suradau daug naujų draugų, kurie mano gyvenime išliko iki šiandien.

Laura: Patirtį – stebint, kaip vyksta tokio didelio projekto vystymosi eiga bei, žinoma, kokia atsakomybė tenka kiekvienam, premjeros valandą pasirodančiam ant scenos. Galiausiai, kūrybinė grupė, su kuria dirbai, visuomet išlieka tokia artima, jog net ir po ilgo laiko sutikęs RO žmogų gatvėje gali su juo kalbėtis taip, tarsi laiko sąvoka iš viso neegzistuotų. Kai kurie šio projekto žmonės tapo mano labai artimais bičiuliais, ir tai yra viena didžiausių šio projekto dovanų.

 

Viduramziai_rytoj_99_017

 

Kokia „Cats In Cosmos“ istorija? Kaip kilo idėja suburti grupę? Galbūt čia prisidėjo ir Roko Opera, turint omeny, kad jūsų muzikos stilius – rokas (šypsosi)?

Jelena: Su Laura Kešyte ir Pauliumi Pilkausku susipažinau būtent Roko Operose. Vieną sykį Laura pasikvietė mane į grupės repeticiją, sutikau, pabandėme ir man labai patiko. Roko Opera šiuo atveju buvo mūsų draugystės kaltininkas.

Paulius: 2015-ujų metų Sausį susirinkome (Laura, Ričardas, Kirilas ir aš) po „Kiauro Kibiro“ vėliava. Matyt, tada ir prasidėjo „Cats In Cosmos“ reikalai.  

 

Roko Opera visuomet gilinasi į studentams svarbius klausimus ir jų sprendimus. Ar jūs, kaip kosminiai katinai, keliate kokias nors problemas? Kokią žinią jūsų kuriama ir atliekama muzika neša?

Jelena: Mes stengiamės problemų nekelti. (juokiasi). Savo dainomis dažniausiai bandome papasakoti istoriją, įvykį, išgyvenimus.

Laura: Kažkada esu naktį parašius dainą apie globalinį atšilimą… (juokiasi) Tik kol kas dar neįgyvendinome. Kažkokia problematika, manau, egzistuoja kiekviename muzikiniame tekste. Kartais ji atvira, kartais tik numanoma.

 

Dalyvavimas konkurse „Garažas“ jūsų grupei buvo lyg tikras pakilimas raketa į kosmosą: dalyvavimas koncertuose, nauji, magiški kūriniai ir spartus tobulėjimas. Galbūt šiuo metu tyliai planuojate kažką dar didesnio?

Jelena: Taip, šiuo metu aktyviai užsiimame kūrybine veikla. Norime klausytojams paruošti savo naująjį albumą!

Laura: Sunkiausia kiekvienai grupei šiandien yra išlikti kartu. Stengiamės sugyventi šeimyniškai, atrasti bendrą skambesį, ir tai, manau, kol kas yra didžiausias mūsų iššūkis.

 

Jūsų, kaip Roko Operos veteranų, nuomonė – kuri Roko Opera jums buvo įdomiausia?  

Jelena: Visos jos unikalios ir įdomios. Neįmanoma išskirti geriausios. Visas, kuriose dalyvavau, man labai patiko.

Paulius: „Visorių sindromas“.

Laura: Praėjusių metų opera, kurią stebėjau pro ekraną, paliko didelį įspūdį. Na, o iš tų, kuriose teko pačiai dalyvauti, “Rojus nerastas”, matyt, patiko labiausiai.

 

Paulius

 

Ko palinkėtumėte dabartiniams MIDI Roko Operos dalyviams ir organizatoriams? Ką patartumėte daryti geriau?

Jelena: Palinkėsiu neperdegti, gerai išlaikyti sesiją, siekti dar geresnės kokybės ir nebijoti naujų sprendimų!

Paulius: Neskaičiuoti biudžeto ir negailėti įrangos scenai.

Laura: Kuo daugiau įdėsite savęs, tuo stipresnį grįžtamąjį ryšį gausite.

 

Ko tikitės iš šių metų Roko Operos? Ar ateisite? (šypsosi)

Jelena: Šiais metais žinau, kad organizatoriai susidūrė/susidurs su daug naujų iššūkių. Vienas jų – Teatro arenos nugriovimas. Tikrai ateisiu, nes smalsu, kur gi šiais metais įvyks premjera.

Paulius: Dar nesu tikras, ar ateisiu pažiūrėti.

Laura: Kaip ir kiekvienais metais opera modernėja, atsiranda vis naujų pateikimo būdų, stilistinių, o gal net ir techninių sprendimų. Norėčiau, jog šis renginys taptų vienu laukiamiausių pavasario renginių ne tik universitetų “lygoje”. Tad būsiu!

 

MIDI RO komanda dėkoja Jelenai, Pauliui ir Laurai už pokalbį bei siūlo paklausyti bene magiškiausios „Cats In Cosmos“ dainos „Octarine“.