MIDI Roko Opera. Vieni jos laukia ištisus metus, kiti – vos kažką apie ją girdėję. Tačiau ši istorija skirta visiems. Tie, kurie žino, prisimins, o kurie ne – pagaliau sužinos. Kas yra ta MIDI Roko Opera? Matematikų ir informatikų dienų uždaromasis, finalinis, pats svarbiausias (tikrai nenuvertinant kitų MIDI veiklų), renginys, kuriam ruoštasi ilgiausiai. Tai muzikinis spektaklis, kuriuo stengiamasi priversti atsigręžti į save ir mus supančią sistemą. Kiekviename žingsnyje.

MIDI Roko Operai pradedama ruoštis jau rudenį, kai įvyksta pirmosios studentų atrankos į įvairias sritis: šokio, vokalo, režisūros, scenografijos, ritmo ir pučiamųjų grupes, viešųjų ryšių. Atrankose dalyvauja studentai ir ne tik iš visų Lietuvos universitetų, kolegijų. Būtent ši komanda, surinkta rudenį, dirba dėl pavasario rezultato – nušlifuotos Roko Operos.

Kasmet MIDI pritraukia vis daugiau dalyvių ir žiūrovų. Tikimasi, kad kada nors tai taps ne tik studentų renginys. Juk jau dabar į MIDI Roko Operos premjeras susirenka sausakimša „Teatro arena“. Turbūt kiekvienam iš Jūsų kirba klausimas: kaipgi viskas prasidėjo? O dabar paseksim pasaką…

1982 metai. Ruduo. Nepaprastai lietingas, niūrus ir drėgnas. Vakaras, Vilnius tuščias, tik kas kelias valandas pastatų sienas apšviečia pravažiuojančios mašinos. Baugu, nejauku. Tuščios ne tik miesto gatvės. Kavinėse, baruose, parduotuvėse vos keli žmonės. Mokyklose ir universitetuose dar niekad nebuvo taip tylu ir nyku.

Vilniaus universiteto Matematikos fakultetas. Matyti vienas besimokantis studentas. Turbūt nusprendė pasilikti po paskaitų. Tačiau jis ne vienas. Palypėjus laiptais į rūsį, girdėti šnaresys ir balsai.  Čia jau kelinta diena pluša studentai. Jų nedaug, tačiau visi kažkuo užsiėmę: skaito lapus, kartojasi monologą, brazdina gitarą. Ant stalo guli segtuvas su užrašu „Kastukas Nemarusis“. Gal pasaka? Daina? Tai muzikinis spektaklis, dabartinės MIDI Roko Operos užuomazga. Jūs tapote jau 16 metus plojimus išgirsiančios MIDI Roko Operos pradžios liudininkais.

Kitais metais ruduo buvo gražesnis, tačiau studentai ir toliau tęsė muzikinio spektaklio tradiciją, kol 1998 įvyko permaina. Tadas Daujotas. 5 dainos. Ilgametis palikimas. Kas vyko toliau? Sužinosite jau iš paties MIDI Roko Operos įkūrėjo Tado Daujoto lūpų. Laukite antros MIDI RO pasakos dalies.