baumila-1

Štai ir įvyko ilgai lauktas jubiliejinės Roko Operos mediumas, vainikavęs kovo 22 dienos repeticijas bei visus nuveiktus darbus. Šaunioji RO komanda įveikė pusę kelio grandiozinio pasirodymo link, kurio galutinis tikslas – didžioji scena ir įsimintiniausias per pastaruosius 15 metų renginys. Žinoma, pusė kelio, dar ne pabaiga. Repeticijos įpusėjo ir darbai tęsiasi, o dalyviai neatsipalaiduoja nė akimirkai, ieškodami vis naujų progų pasisemti patirties ir patobulinti savo įgūdžius. Todėl, kovo 21 d., organizatoriai, neskubėdami švęsti, (juk, kaip byloja liaudės išmintis, „pirma – darbas, linksmybės – paskui“) sulaukė garbingo svečio iš menininkų gretų, atskleidusio aktorinio meno ir sceninio meistriškumo subtilybes.

Į svečius pas roko operistus atvyko V. Baumila –  aktorius ir atlikėjas, jaunimui ir lietuviško kino gerbėjams žinomas kaip realybės šou „Dangus“ dalyvis ir filmo „Valentinas už 2rų“ personažas. Nors pavadinimai skambūs, šio jauno žmogaus patirtis tuo neapsiriboja: jis nuolat dirba ir dalyvauja įvairaus žanro ir pobūdžio projektuose, renginiuose, tarp jų ir miuzikluose bei operetėse, tad Baumila tikrai turėjo ką pasakyti šių metų Roko Operos dalyviams. Žvilgtelkime, kokias paslaptis scenos vilkas atskleidė jauniesiems atlikėjams.

Susitikimas, kaip įprasta menininkų, politikų ir apskritai visame civilizuotame pasaulyje, prasidėjo nuo prisistatymo. Vaidas Baumila šmaikštaudamas papasakojo apie pirmąją pažintį su scena, noro sieti gyvenimą su muzika ir aktoryste atsiradimą,  karjeros pradžią, šiuo metu vykdomą profesinę veiklą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje ir sunkumus, su kuriais susidūrė siekdamas savo tikslo (o jų, kaip paaiškėjo, buvo nemažai). Pasirodo, po pirmo pasisekimo ir dalyvavimo projekte, iš televizijos atėjusiam jaunuoliui priklijuota „TV žvaigždės“ etiketė pakišo koją, norint įgyti muzikinį išsilavinimą. Įstoti į universitetą nepavyko, teko rinktis kolegiją. Aktorius paminėjo ir kitus „prisvilusius blynus“, „iškeptus“ pirmaisiais kūrybos metais, bet, galiausiai, viskas puikiai pavyko.Tad pirmoji pamoka klausytojams – niekada nepasiduoti, tikėkimės, buvo išmokta.

Džiaugsmo suteikė ir prisipažinimas, kad apie Roko Operą atlikėjui teko girdėti jau anksčiau. Dar daugiau, V. Baumila negailėjo šiltų žodžių ir sakėsi palaikantis bei vertinantis tokią studentišką iniciatyvą.

Pokalbio metu paaiškėjo klausytojams ypač svarbi pasiruošimo vaidybai proceso eiga. Nuskambėjo patarimai, kaip „įsigyventi“ į vaidmenį, įsigilinti į dainų žodžius, „pajausti“ veikėją ir su juo susitapatinti, sukurti originalią jo interpretaciją. V. Baumila klausytojus taip pat supažindino su  strategijomis, naudojamomis šiems tikslams pasiekti.

Vienas iš tokių patarimų – repeticijų metu dėvėti nepatogius drabužius ir avėti per didelius batus, kadangi nepatogumai padeda atrasti naujas „spalvas“. Atlikėjas taip pat pasidalino patarimais kaip suvaldyti stresą prieš išeinant į sceną. Pasak jo, širdies ritmo kontroliavimas ir kvėpavimo pratimai padeda nusiraminti. Pasikalbėti su žmonėmis užkulisiuose, pajuokauti, nukreipti dėmesį nuo vaidinimo taip pat gana pravartu, tačiau aktorius pridūrė, kad kiekvienas yra individualus, tad kažkam prieš pasirodymą buvimas su savimi, atsiribojimas nuo aplinkinių, vidinio balso kuždesių klausymasis gali būti veiksmingesni. Na, o įdėmiai besiklausę studentai, savo ruožtu, galėjo užduoti visus jiems rūpimus klausimus, į kuriuos atlikėjas su malonumu atsakė.

baumila-2

Viską vainikavo V. Baumilos palinkėjimas susitikimo dalyviams: „Būkite laimingi viskame, ką darote. Darykite daug, yra tiek įdomių dalykų gyvenime, juos reikia daryt, nes gyvename tik vieną kartą.“

Jau kitą dieną, pasisėmę išminties, įspūdžių ir įgavę naujų žinių roko operistai vėl keliavo į repeticijas. Darbinė atmosfera susimaišė su laukimo prieskoniu – visi su nekantrumu laukė repeticijos pabaigos, nes priešaky buvo jaukus ir džiaugsmingas MEDIUMO paminėjimas nedarbinėje aplinkoje.

Tačiau šventės baigėsi ir vėl dieną–naktį gaminami kostiumai, dekoracijos, lavinami balsai, rengiamos už širdies griebiančios eilės, ir viskas vardan idėjos – tos vienintelės Roko Operos. Tikėkimės, kad šie nauji potyriai ir trumpas poilsis teigiamai atsispindės visų RO dalyvių gyvenime ir suteiks naujų jėgų kurti, repetuoti, nenuleisti rankų tam, kad svarbią pasirodymo dieną, jie parodytų viską, ko išmoko. Linkime sėkmės darbuose ir su nekantrumu laukiame rezultatų.

Bet tai ne vienintelė džiugi žinia, mieli skaitytojai ir būsimi RO žiūrovai! Juk šių metų Roko Opera neeilinė, tad šventei ruoštis reikia jau dabar. Norėdami Jus paraginti apsilankyti šiame grandioziniame renginyje, skelbiame konkursą, kurio prizas – 1 pakvietimas į jubilienę RO. Jums tereikia atsakyti į žemiau pateiktą klausimą:

 

1. KAIP IŠŠIFRUOTUMĖTE ŽODŽIŲ TRUMPINĮ EM‘FIVA?

 

Atsakymų lauksime el. paštu midirokonkursas@gmail.com

 

Laiškelyje įrašykite savo vardą, pavardę, el. pašto adresą bei, žinoma atsakymą. Pasiūlymo laikas ribotas, tad atsakymus skubėkite siųsti iki balandžio 6 d.