Šį kartą pasidomėsime, kaip laikosi mūsų roko operos aranžuotojai. Sveikinamės su šios komandos vadove – Raimonda Žiūkaite!

Esi išrinkta šių metų aranžuočių vadove. Tai netikėtas sprendimas ar jau buvo planuota iš anksto?

Hm, buvo taip: iškart pasibaigus praeitų metų RO,  Aleksas (buvęs šios srities vadovas) paklausė, ar norėčiau kitais metais užimti jo pareigas. Buvau šitą pamiršus (gal dėl to, kad tai vyko tamsoj, lauke, tarp rūkančių žmonių), kai birželio pabaigoje sulaukiau skambučio iš Jelenos su prašymu –  jungtis prie komandos. Žinoma, sutikau. Puiki proga išbandyti save! Mėgstu tokias galimybes.

Kelinti metai, kai esi roko operos dalis?

Antri. Pernai tik padėjau rašyti aranžuotes. Šiemet staigiai pakilau karjeros laiptais. Esu jau visos srities vadovė, oho!

Kas Tave pastūmėjo ateiti į RO? Ar pradinis įnašas taip pat buvo aranžuočių kūrime?

Istorija tokia: draugė užpernai darė dekoracijas ir „suveikė“ man kvietimą. Tada pirmąkart išvydau  RO ir man patiko! Nutariau, kitais metais pati prie šito prisidėti. Sudalyvavus atrankoje buvau išrinkta kaip aranžuočių rašytoja. Taigi – tai kol kas vienintelė sritis, kurioje dirbau. Puikūs prisiminimai iš praėjusių metų – norėjau šiemet kartoti. J

Trumpai apibūdink, aranžuotė – kas tai?

Tai – kūrinio pritaikymas kitai atlikėjų sudėčiai. Šiuo atveju, RO skambėsiančiom dainom prirašau pučiamųjų ir styginių partijas, kad ir jie galėtų groti (juk originaluose jų nėra).

Kiek narių sudaro Tavo komandą? Daugiau senbuvių ar naujokų?

Mano komandoje – 8 muzikantai, įvairių specialybių atstovai, kurie ir groja mano rašliavą. Turim 4 dūdas: Titas – trombonas (padeda ir su aranžuotėmis), Ričardas – trimitas, Joris – tenoro saksofonas, Alina – altinis saksofonas. Bei… šių metų naujovę – styginių kvartetą! (Miglė, Ieva, Dalia, kita Ieva)

Visi – naujokai. Ir išvis šiųmetinės RO komanda – daugiausia nauji žmonės.

Kiekvienas esate pasiskirstęs tam tikrais darbais ar visų užduotis – ta pati? O gal turite kitokią darbo metodiką?

Aš rašau partijas –> tada paskelbiu repeticiją –> visi susirenkam ir grojam ( tuo tarpu diriguoju, šūkauju, ploju ir kt.). Šiaip –  repeticijos būna įdomios. Po pirmųjų, atsimenu, net rankas skaudėjo (nuo dirigavimo) ir balsą prarėkiau. Vėliau jau lengviau ėjosi. Smagu repetuoti. Retkarčiais pakalbame, ką nors beprasmiško, ir vėl grojam!!

Kada didžiausias darbo įkarštis?  Pasiruošimų pradžioje ar užsiėmimams einant į pabaigą?

Pradžioje gal buvo sunku įsivažiuoti, drauge susirinkti į repeticijas, tačiau einant į pabaigą visi ėmė degti entuziazmu. Susibendravom, lankomumas pagerėjo ir net nebereikia sakyti, kas blogai. Patys muzikantai inicijuoja kūrinio pakartojimą, nenori groti bet kaip.

Šių metų RO tema – daugiau sunki ar įdomi?

Įdomi, manau. Man patinka. Tokia.. taikli, sakyčiau!

Lyginant su praėjusiomis RO, kuo šiųmetinė išsiskiria?

Visai nauja komanda, visų pirma. Scenarijus nešabloniškas, nekartojamos praėjusių metų klišės. Turim styginius, kurių anksčiau nebūdavo!

O ar pati esi iš MIF‘o?

Ne, aš – kompozitorė iš LMTA.

Kaip labai lauki šio renginio?!

J J J

Ir dar noriu pasakyti, jog esu labai dėkinga už man suteiktą šansą. Vadovavimas grupei buvo iššūkis ir, tuo pačiu, nuostabi patirtis. Labai myliu savo muzikantus! Turbūt turėti savo grupelę ir su ja repetuoti buvo geriausias dalykas. Tokie skirtingi žmonės, tačiau susivieniję bendram tikslui. Nuostabu yra matyti, kai daug žmonių sutelkia jėgas bendram rezultatui, ir viskas – iš idėjos! Tai yra RO ir tai visada įkvepia. Ačiū už dėmesį.

Trimak1301

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O mes dėkojame Raimondai ir laukiame – juk jau šinadien galėsime įvertinti darbą!